Yazı Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 16:19
 
Nedir bu devlet düşmanlığı
 
 

Devletine düşman olan bir insan, dinine de, imanına da düşman olan, sapkın bir insan olduğu anlamını taşıyor.

Bir insan bu kadar, devlet düşmanlığı nasıl yapar, anlamak çok zor. Bazı kuş beyinli kişiler, “devletimizi seviyoruz ama iktidarı sevmiyoruz” kılıfın altına girerek devlete trilyonlarca zarar veriyor.  Peki kuş beyinli insanlara sormak gerekmez mi? Hani devletini seviyordun?

Peki, neden devlette bu kadar zarar vermeye heveslisin? Hani devleti seviyordun? Hani sende devlet düşmanlığı yoktu?

 Kimse kimseyi kandırmasın. Devlet haini her yerde her zaman haindir. Devlet haini olan bir insan “din düşmanı, iman düşmanı açıkçası İslam düşmanıdır” Doğru olmayan insanlar her zaman kaybediyor.  Bu siyasette de, normal hayatta da böyledir. Doğru olmayan, devlet düşmanlığı yapan muhalif siyasi parti liderleri de her zaman halk karşısında kaybetmeye mahkûmdur. Bu güzel sözü unutmamak gerekir. "Asiller idare eder, acizler şikayet eder, basitler ise ancak iftira ederler"

  Şimdi bakıyoruz özellikle sosyal medya üzerinden, kahve köşelerinde, yuvarlak içki masalarını kuran din düşmanları, avazları çıkabildiği kadar ucuz kahramanlık yapabiliyor. Sözüm meclisten dışarı sözde “yavşaklar” kahramanlık kıstassı adı altında, siyasi partiler üzerinden devleti yıkmaya-yakmaya, Yahudilere teslim etmeye çalışıyor.

Şerefli, onurlu, kendini bilen, adam gibi adamlar ise, kendilerinden utandıkları için, sessiz kalmayı tercih ediyor. Bu düşünce nereye kadar gidecek? Devletini seven, devletin toprakları üzerinde yaşayan çocukların geleceği için, göğsü iman dolu insanların artık sessiz kalmaması gerekir.

 İnsan ölecekse hiç olmazsa “ adam gibi ölmeli” devlet hainliğini yapan bir insan, açık adres; din düşmanlığı, İslam düşmanlığı açıkçası peygamber efendimizin savunduğu dine karşı yelken açıyor demektir. İslamiyet’le ilgili bir iki tanım veya tespit yapan ahmaklar, İslami bilgilerinin kaynağı kendi gibi düşünenler olduğundan, bilgi seviyesi genelde sıfıra yakındır.

Yaşadığı devlette ihanet edenlerle, İslam dinine ihanet edenler arasında hiçbir fark yoktur. Zira, İslam dinine düşman olanların bir çoğu, her nedense devlet düşmanlığı yapanlarla aynıdır. Bunu anlamak çok da zor değil.  Zihninizde bir an için hayal edin! İslam düşmanlığı yapanları ile hükümet üzerinde devleti yakmaya çalışanları. Bakalım nasıl bir fark göreceksiniz.

Peygamber efendimiz, Allah’ü teâlânın habibi idi, âlemlere rahmet idi. İnsanları Cennete davet için, Cehennemden sakındırmak için en acı sıkıntıları çekti. Ona akla hayale gelmeyecek iftiraları yaptılar, hâşâ, sihirbaz dediler, hâşâ, mecnun dediler, hâşâ, şair dediler, hâşâ, hanımı Âişe validemize iftira ettiler, çok eziyet ettiler, yollarına dikenler döşediler. Allah’ın Habibi ile savaştılar. Hâlbuki O rahmet-i ilahi idi, insanlar yanmasın diye adeta çırpınıyordu. (Bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı) buyuruyordu. Hadis-i şerifte buyuruluyor ki: 
(Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allah’ü teâlâ onu Cehennemde bırakır.)  Başka bir konuda görüşmek üzere; Nasıl bir tavır takınacağınız konusunda iyi düşün. Karar sizin.

 

 
Etiketler: Nedir, bu, devlet, düşmanlığı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı