Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 14:46
 
Minikler hem eğlendi hem trafik kurallarını öğrendi
Van Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile çocuklar hem eğleniyor hem de trafik kurallarını öğreniyor.
Van Haberi
Minikler hem eğlendi hem trafik kurallarını öğrendi

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı Çocuk Trafik Eğitim Parkında, Trafik Denetleme ve Toplum Destekli Polislik Şube müdürlükleri tarafından öğrencilere trafik işaretleri ve kuralları ile ilgili hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi. Daha sonra öğrendiklerini uygulamak için özel akülü araçların direksiyonuna geçen minikler, hem kuralları öğrendi hem de keyifli dakikalar yaşadı.
 

Trafik polislerinin verdiği komutlara göre trafik ışıklarına uyma, yaya geçitlerini doğru kullanma ve diğer trafik kurallarını öğrenen minikler, öğrendiklerini uygulamaya çalıştı.
 

Büyükşehir Belediyesine ait 6 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen eğitim parkında uygulamalı eğitim pistlerinin yanı sıra araç yaya ve bisiklet simülatörleri, 20 akülü araç ve 2 engelli eğitim aracı yer alıyor.
 

Öte yandan İçişleri, Aile ve Sosyal Politikalar, Milli Eğitim ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü “Trafik Dedektifleri” projesi kapsamında Türkiye genelinde bu tarz eğitimler veriliyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Van Telgraf
Etiketler: Minikler, hem, eğlendi, hem, trafik, kurallarını, öğrendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı