Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 17:08
 
Mavi-Kent AŞ ile toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor
Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Mavi Kent AŞ ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ediyor.
Van Haberi
Mavi-Kent AŞ ile toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen üçüncü görüşmeye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yaşar, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yapılan görüşmelerin iki taraf için de olumlu geçtiğini belirten Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Öz, “Görüşmelerimiz devam ediyor. Biz çalışanlar adına elimizden geleni yapacağız. Belediyemizin yöneticileri de, bunun için gerekli fedakârlıkları yapacaklarından şüphemiz yoktur. İnşallah her iki taraf için de en hayırlısı olur” dedi. 


Sendika ile yapılan görüşmelerin devam edeceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yaşar ise, “Bu sözleşmeyi hem Van Büyükşehir Belediyesini hem de işçileri düşünerek yapıyoruz. Kimsenin mağdur olmasını istemeyiz. Toplantımız oldukça olumlu geçti, görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu. 

Atilla İdiz

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Van Telgraf
Etiketler: Mavi-Kent, AŞ, ile, toplu, sözleşme, görüşmeleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı