Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 17:24
 
İsrail iki Türk vatandaşını sınır dışı etti
İsrail, Abdullah Kızılırmak ve Mehmet Gargılı isimli iki Türk vatandaşını sınır dışı etti. İsrail’in sınır ettiği 2 Türk vatandaşı İstanbul’a geldi.
Dünya Haberi
İsrail iki Türk vatandaşını sınır dışı etti

Kudüs'te cuma namazının ardından düzenlenen gösterilerde Filistinlilere destek verdiği gerekçesiyle gözaltına alınan 3 Türk vatandaşından Abdullah Kızılırmak ve Mehmet Gargılı, kefaletle serbest bırakılmalarının ardından sınır dışı edildi.

 

İsrail’in sınır ettiği 2 Türk vatandaşı İstanbul’a geldi

 

İsrail polisi tarafından geçtiğimiz Cuma günü Kudüs'te gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemede kefaletle serbest bırakılan Abdullah Kızılırmak ve Mehmet Gargılı, sınır dışı edilmişti. Türk Hava Yolları’nın TK-787 sefer sayılı tarifeli uçağıyla akşam saat 19.40’da İstanbul'a gelen Kızılırmak ve Gargılı ile birlikte Kudüs’e giden 8 kişi de Atatürk Havalimanı’na indi. Sınır dışı edilen yolcular ile beraberindekiler, işlemlerinin yapılması için uçak altında polis tarafından karşılandı. Basın mensuplarına gösterilmeyen Kızılırmak ve Gargılı, işlemleri için polis merkezine götürüldü.
 

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Cuma günü İsrail polisi tarafından Abdullah Kızılırmak, Mehmet Gargılı ve Adem Koç gözaltına alınmıştı. Kızılırmak ve Gargılı'nın Kudüs'ü ziyaret etmek için Belçika'dan gittikleri, Koç’un ise İsrail'de faaliyet gösteren bir Türk inşaat firmasında dört aydır çalıştığı öğrenilmişti. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Van Telgraf
Etiketler: İsrail, iki, Türk, vatandaşını, sınır, dışı, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı